Is het je ooit opgevallen, dat je in de Google Search Console soms ineens een hoop meldingen krijgt dat er 404 fouten zijn gedecteerd, terwijl de pagina’s in kwestie al eeuwen niet meer bestaan? Wel, dat is normaal. Je moet je daar geen zorgen over maken.
Dit liet John Mueller van Google weten via twitter:
@davidwkelley @googlewmc AFAIK no change in reporting. We periodically recrawl older URLs to see if there’s something awesome there, maybe you’re seeing that.
— John ☆.o(≧▽≦)o.☆ (@JohnMu) 9 May 2017
Je ziet dit soort pieken dus omdat Google geregeld oude URL’s opnieuw crawlt om te kijken of er toevallig ineens iets ‘geweldigs’ op staat. Zolang de URL in kwestie ook echt een 404 status hoort te hebben is er niets aan de hand en hoef je je dus nergens zorgen over te maken.
Je hoeft dus ook niet overal op je site te gaan zoeken of er toevallig nog ergens een link staat naar die oude onbestaande pagina.
Dat zou natuurlijk óók kunnen gebeuren, maar dat hoeft dus niet zo te zijn. Er is dus ook nog een andere redenen voor.
Het is uiteindelijk een goede zaak dat Google oude URL’s opnieuw test. Soms kan een pagina door een technische fout even onbereikbaar zijn toch? Verder is het trouwens zo dat het opnieuw crawlen van oude URL’s niet van je crawlbudget afgaat.
Deze URL’s worden pas bezocht nadat je belangrijkste URL’s al gecrawld zijn:
@miguelpau @davidwkelley @googlewmc We generally crawl those URLs after we’ve crawled the important ones, so nothing is used up.
— John ☆.o(≧▽≦)o.☆ (@JohnMu) 11 May 2017
Je zou het recrawlen van oude 404 URL’s dus als iets positiefs kunnen zien. Het duidt erop dat je site in elk geval geen crawlbudget tekort komt.
Gelukkige vader, Oprichter van Nethit.nl & SEOnieuws.com, Webdesigner, SEO specialist en Usability Freak. Gek op Linux en verslaafd aan scoren in Google.
Kim Pittoors
Laatste berichten van Kim Pittoors (toon alles)
- Google December 2024 Spam Update: Pre-Kerst Chaos! - 23 december 2024
- Google December 2024 Core Update afgerond: Wat Is Er Gebeurd? - 20 december 2024
- Google wil Core Updates doorlopend maken zodat updates geen grote gebeurtenissen meer zijn - 13 december 2024
Goed voorbeeld: http://i.imgur.com/wMw4ItM.png
Op 20-04 een piek in errors (van 84 naar 454) maar bijna allemaal gaat om URLs waar de 404 al van is verholpen. Als deze weer worden hercrawld verwacht ik dat het weer terugzakt naar < 100.