Soms kom je dingen tegen die je niet voor jezelf wilt houden. Zo ontdekte ik onlangs de kortste meta-omschrijving die ik ooit had gezien. 3 letters. Nee sorry, niet eens 3 letters, 3 leestekens, waarvan 2 letters. Meer was het niet.
En dat ziet er dan zo uit:
Is dat ook daadwerkelijk wat er ingevoerd is als meta description in de code van de website? Het ziet er wel naar uit:
Tenminste… de punt die in Google nog na “hi” wordt weergegeven staat niet eens in de broncode. Kennelijk plaatst Google die er nog bij, omdat het anders geen complete zin is. Een zin hoort per slot van rekening te worden afgesloten met een leesteken.
De vraag is ook of er op dit moment nodig is qua meta-omschrijving, want de website zelf bevat ook niet heel veel informatie, zoals je kunt zien:
Qua inhoud sluit de meta-omschrijving dus mooi aan bij de inhoud van de website: behoorlijk nihilistisch 😉
Heb jij een kortere meta-omschrijving gezien of is dit echt de kortste meta-omschrijving ooit? We zijn benieuwd.
Volbloed Fries, opgegroeid in Apeldoorn. SEO- en conversie-specialist bij Optimus Online en sinds 2019 eigenaar van SEOnieuws.com. Gebiologeerd door online marketing en het schrijven van zoekmachinevriendelijke webteksten.
Nathan Veenstra
Laatste berichten van Nathan Veenstra (toon alles)
- Website Googles John Mueller gedeïndexeerd door algoritme-update? - 13 maart 2024
- INP vervangt FID in Core Web Vitals - 13 maart 2024
- Danny Sullivan: geen March 2024 spam update - 8 maart 2024